Unikalne walory Doliny Rzeki Białej
wartością społeczną i ekonomiczną regionu

GaleriaEdukacjajMagazynKonferencjeSzkoleniaWarsztatyImprezy

biala
Aktualności:
„ŚWIĘTO RZEKI” W CIĘŻKOWICACH - relacja

www 10 sierpnia 2014 r. w Ciężkowicach odbyło się 'Święto Rzeki'- impreza zorganizowana przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Polski Klub Ekologiczny.

Organizowane po raz pierwszy "Święto Rzeki" - jest kolejnym zadaniem zrealizowanym w projekcie pn. "Unikalne walory doliny rzeki Białej wartością społeczną i ekonomiczną regionu". Projekt ten jest współfinansowany z funduszy EOG.

yyy

Nad brzegiem rzeki w bezpośrednim sąsiedztwie skały "Czarownica" i „Ratusz” miał miejsce performance rzeźbiarski, podczas którego tworzony był krąg żywiołów rzeki,  rzeźbiarze przez całą dobę tworzyli sześć rzeźb które nawiązywały do żywiołów, a w pobliżu młodzi artyści w ramach happeningu ekologicznego stworzyli kilkanaście brył i przedmiotów codziennego użytku ze śmieci i odpadów.

zzz

W Skamieniałym Mieście na dzieci i całe rodziny czekało mnóstwo atrakcji- rycerz, czarownica, którzy opowiadali historię z widokiem na rzekę oraz przewodnicy, którzy opowiadali legendy i ciekawostki dotyczące Pogórza, animatorzy zadbali o odpowiednie zabawy dla najmłodszych- malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną i wiele ciekawych konkursów z nagrodami. Tuż przed zmrokiem wszystkim gościom czas umilił koncert zespołu "Dżordzio – Bordżio Band", a około godziny 22-giej, na łące pomiędzy “Czarownicą” a “Ratuszem” grupa Fire&Drums dała widowiskowy pokaz ognia. We wszystkich atrakcjach związanych z ,,Świętem Rzeki”  uczestniczyło ponad 1200 osób.
[PD]

Relacja ze Święta Rzeki

http://pogorze24.pl/swieto-rzeki/22200/#.U-tsZGPc2kM

Partnerzy:
Polski Klub Ekologiczny
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice
Muzeum Przyrodnicze w CiężkowicachNa stronie wykorzystano zdjęcie rzeki Białej
autorstwa pana Marka Zwolenika
 eee
Projekt jest realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
http://eeagrants.org